forum.stelici.ro

Discutii despre diverse subiecte.
Acum este 22 Noi 2017, 00:20

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
Mesaj necititScris: 11 Apr 2017, 13:27 
Neconectat
Site Admin

Vezi discursul din anul 2016 al Dr Bashar al-Ja’afari, ambasadorul Sirei la organizatia Natiunile Unite - minutul 29:

Am fost ambasador al țării mele (Siria) în Indonezia, cea mai mare țară islamică din lume - 235 de milioane de musulmani într-o singură țară.
Dar această țară este format din 17.000 de insule, acesta este motivul pentru care o numim Arhipelagul Malay.

Povestea este urmatoarea, si i-am spus senatorului Black (senatorul Richard Black al statului Virginia din SUA) într-una din întâlnirile noastre:

Până la sosirea mea în Jakarta, am fost surprins că fiecare vineri, după rugăciune, mii de fete tinere și femei tinere, au adunat în fata Ambasadei Arabiei Saudite în Jakarta.

L-am întrebat pe ambasadorul saudit, ce se întâmplă? De ce acești oameni au adunat, în fața la ambasada ta?

El a spus, „Știi, acești oameni imi dau o durere de cap serioasa în fiecare vineri.
Toate femeile care se aduna aici, fiecare poarta cu ele un copil, si striga sloganuri, cerandusi drepturile in limba lor - limba pe care nu cunosc.

Deci, toate aceste femei sa întâmplat să cadă victime ale următoari povesti:
oamenii de afaceri din Arabia Saudita sau clericii religioasi sauditi care vin în Indonezia pentru afaceri, stau aici 20 de zile, maxim o luna.

Deci, pentru că ei sunt atât de religioasi, ei au nevoie sa faca sex cu o femeie, în Indonezia.
Cum pot face acest lucru? Ei merg la micile sate din Indonezia unde locuiesc oameni foarte săraci, extrem de săraci, dar oameni adevarati, oameni cinstiți, și se căsătoresc cu fete tinere de 12 ani, de 13 de ani, și zestrea fetitelor este de numai 100 $.
Deci, ei dau tatălui 100 $ și tatăl le dă fica, gândindu-mă că a-si da de fica de sotie la cineva care vine din Tara Sfanta a Islam-ului este o comoara!

Tipul se foloseste de fetita timp de 20 - 30 de zile, apoi el divorțeaza înainte de a pleca, pentru că el nu are nevoie de fetita.

Fata se trezește însărcinată. După nouă luni, ea are un copil, dar copilul nu are nici un tată, așa că nu poate sa ii faca acte, pentru a avea o identitate!

Mii de femei tinere din Indonezia se află în această situație în fiecare an, în fiecare lună, în fiecare săptămână!

I-am spus ambasadorului saudit: Ar trebui sa faci ceva! Acest lucru e rău pentru imaginea ta, vreau să spun, nu poți sa continui asa.

El mi-a spus: știi, Bashar, eu am în ambasada o persoană numită atașat religios, ceea ce înseamnă acest tip se ocupă cu problemele religioase, cum ar fi un atașat economic, atasat cultural, atașat militar la ambasada. Și acest atașat religios este mai puternic decât mine!

Aceasta este ceea ce a spus el: - Nu pot face nimic. Eu sunt ambasador, dar eu nu pot face nimic, pentru a opri această hemoragie.

Asta a fost 1999.
Și în acel moment, regimul saudit cheltuia 3 miliarde de dolari pe an pentru formarea imamilor Wahhabi indonezieini undeva intr-un mic sat.

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]